Home » Xolair en orale immunotherapie helpen even goed bij meerdere voedselallergieën

Xolair en orale immunotherapie helpen even goed bij meerdere voedselallergieën

Kinderen met meerdere voedselallergieën kunnen mogelijk op verschillende manieren leren om allergene voedingsmiddelen weer veilig te eten. Onderzoek laat zien dat zowel behandeling met het medicijn Xolair (omalizumab) als orale immunotherapie (OIT) daarbij even goed kunnen werken.

In de studie werden kinderen gevolgd die allergisch waren voor pinda én minstens twee andere voedingsmiddelen, zoals melk, ei of noten. Een jaar na afloop van de behandeling bleek ongeveer twee derde van de kinderen nog steeds één of meer van hun allergenen regelmatig te eten. Dit gold zowel voor kinderen die behandeld waren met Xolair als voor kinderen die orale immunotherapie hadden gevolgd.

Xolair is een biological: een regelmatige injectie die de werking van IgE-antistoffen remt. Het middel is in de Verenigde Staten goedgekeurd om het risico op ernstige reacties na onbedoelde blootstelling aan voedselallergenen te verminderen. In Europa is dit middel nog niet overal beschikbaar.

De onderzoekers concluderen dat beide behandelingen kunnen helpen om voedingsmiddelen weer onderdeel te maken van het dagelijkse dieet. Welke aanpak het beste past, hangt af van de situatie van het kind en het gezin. Daarbij spelen onder meer kosten, de bereidheid om injecties te krijgen en het kunnen volgen van een strikt immunotherapieschema een rol.

De resultaten werden gepresenteerd tijdens het jaarcongres van de American Academy of Allergy, Asthma & Immunology (AAAAI) in 2026.

Bron van dit artikel: allergicliving.com, 10 maart 2026

Help jij ons mee?

Eenmalig

doneren

Met uw bijdrage helpt u mensen met voedselovergevoeligheid door hulp en kennis mogelijk te maken en verder te ontwikkelen.

Lid

worden

Lid worden betekent toegang tot waardevolle kennis, ondersteuning en praktische tips om beter te leven met voedselallergie.

Vrijwilliger

worden

Vrijwilliger worden betekent bijdragen aan een beter leven voor mensen met voedselovergevoeligheid, met een fijne en betrokken werksfeer