Home » Dit is het programma van de Familiedag 2026

Dit is het programma van de Familiedag 2026

Nieuwsgierig naar het programma van de Familiedag op 10 oktober? Kijk dan hier.

U bent vanaf 10.00 uur van harte welkom in het Dierenpark in Amersfoort. Op het voorplein staat aangegeven bij welke kassa u zich kunt melden. Hier kunt u ook een parkeerkaart kopen.

Daarna bent u van harte welkom in het door ons afgehuurde restaurant ‘De Buitenplaats’ (zie de plattegrond en bewegwijzering van het park). Dit is vanaf de kassa ca. 5 minuten lopen. Op vertoon van deze bevestigingsbrief ontvangt u hier de door u bestelde lunchvoucher(s) en een textielsticker. Het zichtbaar dragen van de sticker geeft toegang tot alle activiteiten en is essentieel.

Om 12.00 uur geven wij een startsein voor de lunch. Wilt u zo vriendelijk zijn niet vóór 12.00 uur naar de buffetten te gaan?


Een overzicht van de activiteiten:

Infomarkt:

  • Diëtisten
  • Psycholoog (Nadine Vousten)
  • Team UMC Utrecht/UMC Maastricht:
    • Thuy-My Le (allergoloog UMCU)
    • Mirte Florie (onderzoeker UMCM)
    • Michelle Chou (onderzoeker UMCU)
    • Kitty Verhoeckx (assistent professor UMCU)

Stands en mensen SVA

Veel mogelijkheden voor contact:

  • Oefenen met adrenalinepennen, zowel voor kinderen als volwassenen
  • Herken en ontmoet anderen met vergelijkbare allergieën door middel van kleurenstickers
  • Ontmoet de redactie en deskundige vrijwilligers van onze Stichting. Uw vragen, ideeën, wensen kunt u volop kwijt!
  • Kinderen kunnen ontspannen knutselen
  • Ook dit jaar kunt u weer een foto maken bij onze photobooth.
  • Smul van veilige chocolade (stand)

Interactief programma voor volwassenen en kinderen

Workshop voor jonge kinderen om 10.30 uur.
In rollenspellen en interactief gaan we aan de slag met allerlei situaties. Denk aan etiketten en wel of niet eten, een allergische reactie en wat dan…… Onder leiding van Tristan Botjes.

Workshop voor tieners om 13.30 uur
Onder leiding van Igor Frankfort. Vriendschappen, activiteiten buiten de deur, omgaan met lastige situaties.

Middagprogramma voor volwassenen

1. 14.15 uur: opening voorzitter Erna Botjes
2. 14.20: Over de lijn…. Interactief vragenspel betreffende leven met voedselallergie
3. 14.45: Team UMC Utrecht en UMC Maastricht; Ontwikkelingen veilige introductie (nieuwe) allergenen en opzetten landelijke monitor.
4. 15.20: afsluiting én vergeet de Goodiebag niet!

Tijdens deze dag wordt er gefotografeerd. Heeft u bezwaar? Graag uw mailadres even bij ons achterlaten!

Tip: Koop uw parkeerkaart bij aankomst.

Help jij ons mee?

Eenmalig

doneren

Met uw bijdrage helpt u mensen met voedselovergevoeligheid door hulp en kennis mogelijk te maken en verder te ontwikkelen.

Lid

worden

Lid worden betekent toegang tot waardevolle kennis, ondersteuning en praktische tips om beter te leven met voedselallergie.

Vrijwilliger

worden

Vrijwilliger worden betekent bijdragen aan een beter leven voor mensen met voedselovergevoeligheid, met een fijne en betrokken werksfeer