Piña Colada voor milde kokosallergie
Heel af en toe vind ik het stiekem best lekker, zo’n tropische zoete romige cocktail. Bij kokosallergie is de originele piña colada geen optie. Je kunt hem gelukkig wel benaderen door in plaats van kokosroom bijvoorbeeld zijdentofu te gebruiken. In de blender, of – zoals ik deed – met de staafmixer, geeft dat een heel mooi glad resultaat. De kokossmaak haal je dan uit Malibu Kokos Rum.
Tekst: Yvonne van der Brugge
Ingrediënten
Per persoon:
60 ml Malibu Kokos Rum*
100 gram zijdentofu
100 ml ananassap
ca 4 ijsklontjes
*De fabrikant raadt gebruik bij ernstige kokosallergie af. Hier in huis blijven reacties inderdaad uit. Bij twijfel, vraag je arts.
Bereidingswijze
Mix rum en zijdentofu met ananassap glad met een staafmixer (of in een blender). Serveer in een glas met de ijsklontjes.
Sojavrij:
Mag je geen soja, neem dan in plaats van zijdentofu rijst- of havercuisine. Gebruik dan in ieder geval een met pectine verdikt ananassap, zoals die van AH. Daarmee krijg je toch iets van dat romige gevoel.


